افزایش قیمت بایننس کوین

 

کوین صرافی بایننس بعد از اصلاح شدید بازار در روزهای گذشته، به روند صعودی قبلی خود بازگشت. سومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا از لحاظ ارزش بازار، که به عنوان یک توکن کاربردی در صرافی بایننس به کار می‌رود دیروز تا قیمت ۱۸۶ دلار پایین آمد و هم اکنون پس از رشد ۵۲٪ به قیمت ۲۶۶.۶۱ دلار بازگشته است. این ریزش شارپی قیمت باعث شد ۱۲ میلیارد دلار از ارزش بازار این کوین پایین بیاید و جایگاه سوم را از دست دهد. با این حال هم اکنون به رتبه سوم لیست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بازگشته است.

بازگشت قیمت BNB همزمان با قدرت گرفتن سایر ارزهای رده بالای بازار بوده است. این روند شامل حال بیت کوین نیز شد و BTC پس از آنکه ۲۲٪ کاهش قیمت را نسبت به رکورد تاریخی خود تجربه کرد، با ۱۵٪ رشد قیمت هم اکنون در زمان نگارش این خبر به ارزش ۵۰۴۰۰ دلار معامله می‌شود. اتریوم نیز در این اصلاح به زیر سطح ۱۴۰۰ دلاری بازگشت و در ۲۴ ساعت گذشته پس از رشد ۲۶.۴۰٪ به قیمت ۱۶۷۵ دلار خرید و فروش می‌شود.

در مجموع کل بازار کریپتو کارنسی توانست حدود ۲۵۰ میلیارد دلار از ارزش بازار خود را برگرداند.

 

تقاضا برای ارزهای دیجیتال

آلتکوین‌ها نیز به پیروی از بیت کوین روند نزولی و صعودی را دنبال کردند. روز گذشته شرکت اسکوئر مستقر در آمریکا اعلام کرد که معادل ۱۷۰ میلیون دلار بیت کوین با میانگین قیمت ۵۲۰۰۰ دلار خریداری کرده است. این خبر به بهبود وضع بازار و بازگشت روند صعودی آن پس از ریزش روز دوشنبه بازار کمک کرد.

نمودار BNB

خبر دیگری که باعث تقویت روند بازگشتی Bitcoin شد این بود که پرونده جنجالی تتر و بیتفینیکس پس از ۲ سال پایان یافت. طبق این توافقنامه، تتر داوطلب شده است تا گزارش سه ماهه در خصوص پشتوانه USDT به دفتر دادستان کل نیویورک و عموم مردم ارائه دهد.

طبق معمول افزایش تقاضا برای بیت کوین باعث می‌شود که تقاضا برای توکن‌های کاربردی که در صرافی‌ها خرید و فروش ارزها را راحت‌تر می‌کنند افزایش یابد. رشد قیمت BNB ممکن است به همین دلیل باشد و تریدرها از این توکن به عنوان کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس استفاده می‌کنند.

بر اساس اطلاعات موسسه تحقیقاتی Messari، تقاضا برای استفاده از خدمات صرافی‌های متمرکز در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶۰٪ رشد داشته است.


شکل گیری مثلث افزایشی در نمودار BNB

روند صعودی بازار، کوین بایننس را برای شکست نمودار به سمت بالا در وضعیت مناسبی قرار داده است.

روند نزولی شروع شده از بالاترین قیمت BNB، باعث شده است تا یک سری از کندل‌ها با قله‌های پایین‌تر و همچنین دره‌های پایین‌تر شکل بگیرند. همه اینها در کنار هم یک پرچم افزایشی را تشکیل داده‌اند. این الگو نشان‌دهنده این است که اگر نمودار، خط بالایی روند را به سمت بالا بشکند روند صعودی ادامه خواهد داشت.

نمودار bnb

در ایده‌آل‌ترین حالت اندازه‌ی این شکست به اندازه‌ی آخرین حرکت صعودی نمودار خواهد بود. در مورد نمودار BNB این ارتفاع برابر ۲۵۰ دلار است؛ بنابراین انتظار می‌رود در میان مدت در صورت تحقق این امر نرخ BNB/USD به ۵۰۰ دلار افزایش پیدا کند.

 

منابع: newsbtc، میهن بلاک‌چین